JESTEM NA:

duszynski.fotografia@gmail.com
+48 785 358 711

Kontakt

PORTFOLIO    FOTOGRAFA

Jeśli tu jesteś, z czego bardzo się cieszę, to znaczy, że myślisz o sesji fotograficznej  lub reportażu ślubnym albo innym reportażu. Jeśli chodzi o ślub, lub inny reportaż to najlepiej zadzwoń lub napisz gdyż ten rodzaj fotografii wymaga więcej uzgodnień. Sesja portretowa jest mniej skomplikowana. Uzgadniamy jaki rodzaj portretu Cię interesuje studyjny czy plenerowy, dla kogo portret dla Ciebie, czy dziecka. Uzgadniamy szczegóły takie jak miejsce w przypadku pleneru, jak się ubrać, co wziąć ze sobą czy chcesz makijażystkę czy wolisz sama się przygotować. Na końcu termin i... wesołej zabawy, jesteśmy umówieni. 

Sesja trwa minimum godzinę do dwóch godzin. Robimy sporo zdjęć ponieważ chcemy uchwycić nie tylko ładny kadr i światło ale przede wszystkim emocje. A to wbrew pozorom nie jest takie proste i wymaga trochę czasu. Oczywiście robimy przerwy i pijemy kawkę :-)

Jeśli chodzi o sesję plenerową to w sumie mogę dojechać w każde miejsce. Jednak z czysto ekonomicznych względów powyżej 20 km cenę będziemy musieli uzgodnić indywidualnie.

Co dostaję i w jakiej cenie

W cenie dostajesz pięć fotografii w wysokiej rozdzielczości po autorskiej obróbce w formie elektronicznej oraz pięć wysokiej jakości wydruków w formacie 15 x 23. Na tyle wstępnie umawiamy się. Z reguły wychodzi więcej zdjęć. Zawsze wrzucam zdjęcia do galerii w zakładce "dla klienta" i zabezpieczam je hasłem. Tam możesz je przejrzeć i wybrać te, które chcesz. Oczywiście jeżeli wyszło nam więcej zdjęć możesz wybrać tyle ile chcesz, jednak każde powyżej pięciu jest dodatkowo płatne.

Fotografie do obróbki zawsze wybieram ja.

Czasem, choć rzadko daje do wyboru zdjęcia wstępnie obrobione. Ale to tylko jeśli wyjdzie naprawdę dużo świetnych fotografii nadających się do obróbki. 

Nigdy nie udostępniam zdjęć surowych. 

Fotografie w formie elektronicznej dostarczam tak jak sobie zażyczysz. Mogę wysłać Ci online, wgrać na twój nośnik usb, nagrać na płytkę lub dostarczyć na moim usb. Fotografię wydrukowane dostarczę osobiście, lub mogę wysłać. 

Aktualna cena jest zawsze w zakładce "oferta". W tej cenie jak już pisałem jest sesja, pięć zdjęć w wysokiej rozdzielczości po obróbce i tyle samo wysokiej rozdzielczości wydruków 15 x 23. Każde dodatkowe zdjęcie to 25 zł. Za dodatkowe wydruki musisz również dopłacić. Jeśli życzysz sobie większy format wydruków cena też ulegnie zmianie ponieważ droższy jest wydruk. 

Oczywiście wszystko jest do uzgodnienia. Ilość zdjęć, format wydruków, rodzaj papieru fotograficznego. Możesz zamówić plakat, obraz, kalendarz, fotoalbum, fotoksiążkę i inne fajne rzeczy. 

Ważne abyś zapoznała/zapoznał się z moim portfolio i stylem fotografii jaki wykonuję.

Cena: dużo czy mało

To pytanie które zadaje sobie często klient ale także początkujący fotograf. No więc zacznijmy od czasu. Nie licząc już czasu na dojazd na sesję plenerową sesja trwa od godziny (rzadko) do dwóch godzin. Tu kończy się rola klienta i jedzie do domu czekać na gotowe fotografie. Fotograf jedzie do pracowni i zaczyna się praca mniej przyjemna niż sama sesja. Zdjęcia trzeba zrzucić na dysk a to często trochę trwa ponieważ pliki są w formacie raw więc są bardzo duże. Następnie zaczyna się selekcja. Trzeba odrzucić te które się nie nadają a z tych dobrych wybrać najlepsze. Rzadko udaje się zmieścić w godzinie. No i obróbka. Średnio godzina na jedną fotografię. Przygotowanie do druku, spakowanie, wysłanie. Sporo godzin wychodzi, prawda? Sprzęt: Profesjonalny aparat fotograficzny nie jest wieczny. Lustrzanka niestety ma swoją żywotność. Migawka jest mechaniczna, zużywa się i w pewnym momencie mówi stop. Trzeba wymianić. Obiektywy, karty pamięci, abonament na programy graficzne, dyski twarde. Różne akcesoria do sesji tematycznych nie licząc prądu zużytego przez komputer. No więc teraz policzcie. I co, dużo? :-) 

Jeśli dobrnęłaś lub dobrnąłeś do końca to wszystko już wiesz. Ja mogę już tylko zachęcić cię do przejrzenia mojego portfolio i jeśli odpowiada Ci moja fotografia to serdecznie zapraszam do wspólnej zabawy.  Jeśli się zdecydujesz zadzwoń lub napisz.

 

Pozdrawiam

Krzysiek

 

31 stycznia 2021

Sesja fotograficzna szczegóły

Zdjęcie portretowe z sesji w Zgorzelcu

Krzysztof    Duszyński

Tel. 785 358 711

Fotograf Zgorzelec